Günlük Haber Özetleri
  14 Kasım 2019, Perşembe   
Geçmiş
E-Posta listesine kaydolmak için tıklayınız
gündem

  Görüşme en kritik toplantılardan
  İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ABD Başkanı Donald Trump ile yapacağı görüşmenin Türkiye-ABD ilişkilerinin en kritik toplantılarından biri olacağını söyledi. Bloomberg’e konuşan Altun, S-400’ler konusunun ilişkilerde zorluk çıkarmasını önlemek için potansiyel her çözümün ABD’ye sunulduğunu belirtti. Altun, “Ziyaretimiz sırasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başkan Trump’ın bu konuda dürüst bir görüşme gerçekleştireceklerinden eminim. İki liderin kabul edilebilir ve uygulanabilir bir çözüm bulabileceğine inanıyorum” dedi.Hürriyet

politika

  Vergi teklifinde değişiklik önergesi

  AK Parti, yeni vergi düzenlemeleri içeren kanun teklifiyle ilk kez getirilen konaklama vergisinde, sektörden gelen itirazları dikkate aldı.

  Milliyet

  Türkiye'nin desteğini hisseden ülkeyiz

  Kuzey Makedonya'nın Dış Yatırımlardan Sorumlu Devlet Bakanı Hasan, Türkiye'nin desteğini her zaman hisseden bir ülke olduklarını bildirdi.

  Anadolu Ajansı

  AK Parti'de kongre maratonu başlıyor

  AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi için süreç, 28 Kasım-15 Aralık'taki delege seçimleriyle başlayacak.

  Türkiye Gazetesi

ekonomi

  Katar'da 36 milyar dolarlık potansiyel, Türk şirketlerini bekliyor

  Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB), yeni iş birliği imkanlarını ele almak üzere sektörün Körfez Bölgesi’ndeki en önemli pazarı olan Katar’dan üst düzey bir heyeti ağırladı.

  Dünya

  Yeni faiz takası ürününün bilgisini paylaşacağız

  Borsa İstanbul AŞ Genel Müdürü Atilla, "Finansal sistemde milli paramızın ağırlığının artırılması için önemli adımlar attık. Kısa süre içinde bankalarımızın faiz riskini çok daha etkin yönetmelerine imkan sağlayacak yeni faiz takası ürününün bilgisini paylaşacağız" dedi.

  NTV

  Konaklama vergisinde yüzde 2’ye dönüş

  Sektörün, doğrudan fiyatlara yansıyacağı için turizmi olumsuz etkileyebileceği itirazında bulunduğu konaklama vergisinde değişikliğe gidiliyor.

  CNN Turk

dış haberler

  Heyet toplantısında dikkat çeken kitapçık!

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Trump arasındaki heyet toplantısına bir kitapçık damga vurdu. Basına verilen fotoğraflarda İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un önünde duran "Türkiye'nin terörizm ile savaşı" adlı kitapçık dikkat çekti.

  Sözcü

  ABD'den Bolivya'daki 'geçici devlet başkanı'na tebrik

  ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales'in muhaliflerin şiddet eylemlerine dönüşen protestoları ve ordunun baskısıyla istifa etmesinin ardından, muhalif Senatörler Meclisi Başkan Yardımcısı Jeanine Anez'in geçici devlet başkanlığına getirilmesinden memnuniyet duyduklarını açıkladı.

  Cumhuriyet

  KKTC Başbakanı Tatar, İnterpol'e 'aranıyor muyum' diye sordu

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersin Tatar'ın, 'İnterpol tarafından arandığı yönünde' haberler tartışma çıkardı. Tartışmalar üzerine Başbakan Tatar, KKTC Polis Genel Müdürlüğü aracılığıyla Türkiye Emniyet Müdürlüğü İnterpol Dairesi Başkanlığı'na, kendisiyle ilgili sorun olup olmadığını sordurdu. Ankara'dan gelen cevapta, Başbakan Tatar ile ilgili bir sorunun olmadığı bilgisi paylaşıldı.

  DHA

bilişim

  Z Kuşağı Kripto Paraya Güveniyor
  KPMG’nin gerçekleştirdiği son araştırma, ABD’de yaşayan 18-24 yaş arası gençlerin yüzde 83’ünün kripto paraların geleceğiyle yakından ilgilendiğini ortaya koydu. Araştırmaya göre ABD’lilerin yüzde 82’si kripto paraları, banka, restoran gibi yerlerin ‘müşteri sadakat programlarında’ kullanmaya istekli olduklarını belirtiyorEpnext

  Kuiper Kuşağı asteroidine 'Arrokoth' adı verildi
  NASA, bir uzay aracının ziyaret ettiği en uzak nesne olarak kayıtlara geçen "2014 MU69" asteroidine "Arrakoth" adının verildiğini duyurdu.Hürriyet

piyasalar


  • IMKB 100                         104.828                                    %  0,00
  • IMKB 30                           129.591                                    %  0,00
  • USD                                   5,7600                                    %  0,36
  • EURO                                 6,3404                                    %  0,31
  Bloomberg HT

hava durumu


  İstanbul

  Ankara 

  İzmir

   

   

   

   

   

   

   

  Perşembe

  Perşembe

  Perşembe

  Parçalı Bulutlu
  20°C 14°C

  Parçalı Bulutlu
  21°C 7°C

  Çok Bulutlu
  21°C 17°C

  Milliyettpr iletişim danışmanlık hizmetleri ltd. şti.
adres: zühtüpaşa mah. bağdat cad. partaş ap. no:18/4 kızıltoprak - kadıköy / istanbul
tel: 0(216) 418 39 44 (pbx) faks: 0(216) 414 68 83
e-posta: info@timepr.com
web: www.timepr.com